„СРБСКОМ РОДУ ЗА СПАС И СЛОБОДУ“ ПРОМОЦИЈА У МОДРИЧИ

Фото: Радио Модрича
МОДРИЧА, 15.5.2023 – У Храму Свете Петке у Гарвецу (Модрича 5) у понедјељак је промовисана књига пјесама “Србском роду за спас и слободу”, протојереја Хаџи Недељка Горановића, чији стихови говоре о чувеним литијама у Црној Гори, о Светом Сави, Светом Василију Острошком и многим другим светитељима, те о страдањима у Јасеновцу и другим темама данашњице.

Старјешина Храма Свете Петке Никола Горановић рекао је да сваке недјеље по празнику Светог Василија Острошког организују духовно вече или промоцију књиге, те да је Бог одредио да ове године буде промоција књиге коју је написао његов брат Недељко Горановић, који кроз књигу позива српски народ да се врати Богу, цркви и вјери, те да иде путем којим су ишли Свети Сава и Свети владика Николај, као и сви српски светитељи.

„Књига је настала тако што сам имао жељу и идеју да напишем један рад о Светом Сави пошто је 2019. године обиљежено 800 година од самосталности српске православне цркве и то вече када сам сјео да пишем рад, написао сам пјесму о Светом Сави, и тако је кренуо стих за стихом. Вољом Божијом све пјесме које сам писао су посвећене српском роду да се врате на пут покајања, пут Светосавља и да слиједимо пут наших светитеља“, истакао је аутор књиге Недељко Горановић.

Ово је друга промоција књиге „Србском роду за спас и слободу“, пошто је на дан Светог владике Николаја жичког и охридског, 3. маја одржана прва промоција књиге у Храму Рођења Пресвете Богородице у Добоју гдје свештеник Недељко служи свету литургију.

Књига је објављена уз благослов Његовог преосвештенства епископа зворничко-тузланског Фотија, а промоција је била и хуманитарног карактера, те је од сваке продате књиге новац намијењен за помоћ Србима на Косову и Метохији.

Хор "Србчићи" је током промоције отпјевао неколико пјесама.

Извор: Радио Модрича

ПРОМОЦИЈА КЊИГА ГАРЕВАЦ