БИЈЕЉИНСКО АРХИЈЕРЕЈСКО НАМЈЕСНИШТВО - БРАТСКИ САСТАНАК

„Сада је право време, сада је дан спасења”
(Петак 2. седмице поста – На вечерњи)

По благослову Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија  у петак 2. недеље Часног поста, 10. марта 2023, у Архијерејском намјесништву бијељинском одржано је годишње сабрање, исповијест  и радни састанак свештенства. Сабрање је ове године одржано у Батковићу.

Литургијом Пређеосвећених дарова, у храму Светог Саве, началствовао је протојереј-ставрофор Небојша Драшкић, парох Саборног храма у Бијељини, а саслуживали су протојереј Радиша Јокић и јереј Ђорђе Грујић. За пјевницом су пјевали присутни свештеници.

Свештенство је приступило Светој тајни исповијести коју је обавио духовник протојереј-ставрофор Теодор Станишић, након чега се клир, као и присутни вјерни народ, причестио Светим тајнама Тијела и Крви Господа и Спаса нашег Исуса Христа.

У својој бесједи јереј Ђорђе Грујић, парох балатунски, поручио је да све у животу хришћана почиње на светој Литургији, а све из бриге Цркве за спасење сваког човека као и из жеље да се освети време и простор.

Снимак бесједе о. Ђорђа

Радни дио братског састанка, који је протекао у духу братске слоге и разумијевања, водио је архијерејски намјесник бијељински, протојереј-ставрофор Љубо Богдановић, у сали светосавског дома.

Поднијети су извјештаји Епархијског пензионог фонда и Фонда солидарности, а разговарало се и о текућим питањима и проблемима са којим се сусреће свештенство намјесништва бијељинског у својој свакодневној пастирској дјелатности.

Вођени хришћанском и братском љубављу на крају састанка су донесени закључци којих ће се убудуће сви свештеници придржавати како би владала једнообразност у цијелом намјесништву.

Братски састанак је завршен уз пригодну трпезу љубави коју је припремило братство овогодишњег храма домаћина, протојереј-ставрофор Љубомир Самарџић и јереј Велислав Мишура.

БРАТСКИ САСТАНАК АРХИЈЕРЕЈСКО НАМЈЕСНИШТВО БИЈЕЉИНСКО БАТКОВИЋ