ИЗАШАО ЈЕ БОЖИЋНИ БРОЈ ЧАСОПИСА „ЖИВОТВОРНИ ИСТОЧНИК“

Драга браћо и сестре, поштовани читаоци,

По благослову Његовог Преосвештенства,епископа зворничко-тузаланског господина Фотија, из штампе је изашао 43. број часописа „Животворни Источник“ -  број који излази о празнику Рођења Господа Нашег Исуса Христа тј. Божића. Као и до сада, уредништво се потрудило да читоцима донесе интересантне и актуелне текстове.

На самом почетку часописа, читаоцима је представљен наступ Издавачке куће Епархије зворничко-тузланске „Синај“ на 65. међународном београдском сајму књига. То је уједно био и први наступ наше издавачке куће на једном сајму књига, у оквиру којег су посјетиоцима представљена наша издања.

После овог, часопис доноси и друге текстове: Да ли је Исусова молитва за мирјане? свештеника Георгија Брејева, Савремено схватање хуманости и хришћанско човјекољубље свештеника Жељка Теофиловића, Будимо литургијска бића свештеника Милоша Зекановића, Павлов доживљај тајне сједињења у литургијској заједници свештеника Младена Јурошевића.

Читаоци ће моћи и да прочитају реакцију нашег епископа Фотија, на најновије изругивање наше филмографије на рачун Цркве, свештенства и њихових породица у виду нове серије „Попадија“.

У овом броју моћиће да се прочитају и занимиљиви текстови о тројици великих прота наше Цркве. Први текст је од свештеника Радмила Радовића Протојереј Василије Николајевић, у којем нам аутор представља једну од најеминентнијих теолошких фигура у историји Српске Православне Цркве. Након, тога доносимо и текст о двојици бијељинских прота – проти Захарији Поповићу и проти Димитрију Марковићу. Аутор оба текста је историчар Саша Мирић. Прота Захарије Поповић је био први војни свештеник у Бијељини, а прота Димитрије Марковић је једна од најзначајнијих личности из времена дизања „Семберске буне“ у другој половини 19. вијека.

Поред ових, читаоци ће пред собом имати и следеће текстове: Слобода и кристални дворац врлог новог свијета од уредника Издавачке куће „Синај“ и часописа „Животворни Источник“, протођакона Бојана Чечара, Света Марија Париска „Ако хришћанство није ватра, онда није ништа“ од Маријане Чечар и други.

Позивамо све наше вјернике и читаоце да и даље редовно прате наша издања. У будућности припремамо још бројне друге књиге и часописе. Овог приликом, као главни и одговорни уредник часописа „Животворни Источник“ желим да честитам, свим нашим читаоцима, наступајући празник Рођења Христовог, уз традиционални поздрав „Мир Божији – Христос се роди!“

Часопис ће ускоро бити доступан у парохијским храмовима широм наше епархије. Претходне бројеве у цјелости можете пронаћи ОВДЈЕ

Бојан Чечар, протођакон

Главни и одговорни уредник