Свети Никола - СЛАВА ХРАМА У МИЛОШЕВЦУ

На дан када наша света црква прославља великог јерарха и чудотворца, светог Николаја Мирликијског, евхаристијским сабрањем свечано је прослављена храмовна слава у Милошевцу.

У присуству великог броја вјерног народа, светом Литургијом началствовао је протојереј-ставрофор Ђоко Б.Лазић, уз саслужење парохијског ђакона Стефана Лазића.

Радује нас што је храм био испуњен до последњег мјеста и што је велики број вјерног народа приступио Светој Чаши.

После заамвоне молитве приступило се резању славског колача који је ове године припремио г-дин Предраг Јовановић са породицом.

На крају богослужења прото Ђоко је у својој надахнутој беседи говорио о животу Светог Николаја.

Након Литургије приступило се освећењу славских кољива, те трпези љубави коју је припремио кум овогодишњег славља Предраг Јовановић, за све присутне вјернике.

СВЕТИ НИКОЛА ХРАМОВНА СЛАВА МИЛОШЕВАЦ