ОСВЕШТАНИ КРСТОВИ И ЗВОНА У РЈЕЧИЦИ

У суботу 24.09.2022. љета Господњег у мјесту Рјечица, парохија маглајска извршено је освећење крстова и звона за храм који је посвећен Силаску Светог Духа на апостоле.

По благослову Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Фотија, Евхаристијским сабрањем началствовао је архијерејски намјесник добојски протојереј-ставрофор Мирко Николић.

Проти Мирку су саслуживали протонамјесници Давор Петковић и Велибор Млађеновић као и ђакон Владо Мојевић.

За кума звона изабран је господин Раденко Радојичић са породицом, а за кума крстова господин Славко Ристић.

Сабрање је додатно обогаћено културно-умјетничким програмом за који су се побринули чланови КУД-а ,,Бољанић” из Бољанића.

Подсјетимо, крајем октобра 2020. године Његово Преосвештенство епископ зворничко-тузлански господин Фотије благоизволио је посјетити село Рјечицу на Озрену и том приликом освештати новоподигнуте темеље храма посвећеном Силаску Светог Духа на апостоле - Духове.

ОСВЕЋЕЊЕ ДОБОЈ МАГЛАЈ РЈЕЧИЦА БОРИС ЈЕРИНИЋ ГРАДОНАЧЕЛНИК