УРЕЂЕЊЕ ГРОБЉА У ГРАЧАНИЦИ

Православно гробље у Грачаници - Варош годинама је било у веома лошем и запуштеном стању, јер је након протеклог рата велики број православних вјерника напустио ову парохију и раселило се по свим странама наше епархије па и даље.

Иницијативом надлежног свештеника и вриједних радника из Грачанице, у мјесецу јулу 2022.године почело је чишћење стабала и растиња која су израсла протеклих година, а у септембру мјесецу се и по други пут покосило комплетно гробље површине 10.000 квадратних метара.

Постављена је и табла на улазу у гробље којом се моле некадашњи парохијани да својом уплатом, која је на добровољној бази помогну да се и у будуће гробље одржава у сваком реду како то и приличи.

Велики број парохијана како из земље и иностранства, одазвали су се позиву наше Црквене општине и помогли реализацију чишћења и у наредном периоду.

И ако ова парохија данас броји свега око 12 православних домова, уз помоћ Господа и добрих људи на неки начин је ипак жива Црква која се бори са свим потешкоћама у времену у којем живимо.

протонамјесник Александар Лучић

ГРАЧАНИЦА