ПЕТРОВО: ПРИЗИВ СВЕТОГ ДУХА

Поводом почетка нове школске 2022/23 године, на празник Усјековања главе светог Јована Криститеља, у храму Успења Пресвете Богородице у Петрову на Озрену, служена је Света Лиургија и призив Светог Духа за ученике и наставнике ЈУ ОШ „Вук Караџић“ и Средње школе у Петрову.

Свету Литургију и призив Светог Духа је служио јереј Јовица Лазаревић из Петрова, који је одржао пригодну бесједу. Отац Јовица је поздравио ученике и наставнике, благословивши их и зажелевши да буду што бољи у учењу и владању, слушају своје родитеље како би били од користи нашој Светој Цркви и народу.

Ученици су послије Свете Литургије и призива Светог Духа имали послужеље у парохијском дому у Петрову, након чега су радосно отишли својим кућама.

Вјероучитељ Бојан Петровић

ВЈЕРОНАУКА ПРИЗИВ СВЕТОГ ДУХА ПЕТРОВО