ПРИЗИВ СВЕТОГ ДУХА - СПОМЕН ХРАМ У ДОБОЈУ

Поводом почетка нове школске 2022/2023 године, 10.09.2022. године у Спомен храму Рођења Пресвете Богородице у Добоју служена је Света Литургија и призив Светог Духа за ученике и наставнике ЈУ ОШ „Свети Сава“ и ЈУ ОШ „Доситеј Обрадовић“ у Добоју.

Свету Литургију је служио протојереј-ставрофор Драгиша Симић, уз саслужење војног и тешањског јереја Бориса Станића.

Након Свете Литургије и призива Светог Духа отац Драгиша је одржао пригодну бесједу, поздравио ученике и вјероучитеље, благословивши их и зажелевши да постигну што боље резултате у учењу и владању, како би били на корист нашој Светој Цркви и нашем народу.

Ученици су послије пришли цјеливали икону Пресвете Богородице, Часни Крст, узели благослов од свештеника, освећену нафору, слаткише и радосни се разишли својим кућама.

Вјероучитељ Далибор Радовановић

ВЈЕРОНАУКА ПРИЗИВ СВЕТОГ ДУХА ДОБОЈ