ШАМАЦ: ПРИЗИВ СВЕТОГ ДУХА НА ПОЧЕТКУ ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ

У недељу дванаесту по Духовима у храму Светог Великомученика Димитрија у Шамцу прочитане су молитве призива Светог Духа за нову благословену и успјешну школску 2022/2023. годину.

Свету Литургију и призив Светог Духа служили су протонамјесник Ненад Тојић, архијерејски намјесник модричко-градачачки и ђакон Немања Јокић, вјероучитељ у основној школи.

Велики број ђака је са радошћу учествовао у литургијском појању, уљепшавајући овај свечани чин, а затим су сви ђаци приступили Светој тајни Причешћа и тиме потврдили свој благодатни живот у Цркви.

Након одслужене Литургије и молебна отац Ненад Тојић се обратио ученицима пригодном и поучном бесједом пожељевши срећну, успјешну и благословену нову школску годину. На крају је припремљено послужење за сву дјецу и вјерни народ.

ВЈЕРОНАУКА ПРИЗИВ СВЕТОГ ДУХА ШАМАЦ