Епископ Фотије: ХРАМОВИ СУ НАША ОГЛЕДАЛА

Фото: Епархија зворничко-тузланска
У суботу, 3. септембра, у мјесту Бајковац, у храму светих апостола Петра и Павла у изградњи, Његово Преосвештенство епископ зворничко-тузлански г. Фотије освештао је звона и крстове за храм.

Дочекао га је домаћин протојереј-ставрофор Радослав Милановић са мноштвом народа Озренског краја.

Епископ Фотије је по чину освећења поздравио присутне рекавши да је радост за све нас да имамо звона и крстове на храму, али и такође да сваки пут када чујемо звук звона треба да оставимо своје послове и дођемо у храм на молитву.

Преосвећени владика је посебно истакао да су храмови огледало свих нас, јер ако су они уређени и украшени, али и пуни народа наравно, то је добар показатељ стања душе и јачине наше вјере.

Након бесједе Епископа је извршен опход око храма са крстом, литијама и иконама, а у наставку молитвеног сабрања је уприличена трпеза љубави за све присутне.

Кум крстова је Чедомир Стојановић, а кумови звона Горан Алексић, Стојан Никић и Момчило Савић.

ОСВЕЋЕЊЕ БАЈКОВАЦ ОЗРЕНСКА