ПОДРШКА ХРАМУ У ДУБНИЦИ ОД СТРАНЕ ФЕДЕРАЛНОГ МИНИСТАРСТВА

Федерални министар расељених особа и избјеглица господин Един Рамић посјетио је, 23.јуна текуће године, Храм Светих Јоакима и Ане у Дубници и разговарао о потребама наше заједнице.

Приликом посјете потписан је уговор за асфалтирање и изградњу приступног пута од магистралног пута до храма, стаза између храма и Светосавског дома, као и средстава која ће бити утрошена за један дио изградње ограде око порте храма.

Парох осмачки и дубнички протонамјесник Мићо Бабић упознао је министра са историјатом, значајом и потребама храма у данашњем времену и захвалио на најављеним пројектима који ће пуно значити за опстанак нашег храма у Дубници.

Заједно са министром Рамићем у посјети је био и председавајући Општинског вијећа општине Калесија господин Дамир Џафић, који је најавио подршку нашем храму и од стране општине Калесија.

Подсјећамо, ове 2022.године обиљежавамо 110 година од освећења Храма Светих Јоакима и Ане у Дубници.

ОСМАЦИ СВЕТИ ЈОАКИМ И АНА ДУБНИЦА МИНИСТАР ЕДИН РАМИЋ