ЕПИСКОП ФОТИЈЕ РАЗГОВАРАО СА ДИРЕКТОРКОМ ЗАВОДА ЗА ЗАШТИТУ СПОМЕНИКА КУЛТУРЕ СРБИЈЕ

Фото: Епархија зворничко-тузланска
Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије данас је одржао радни састанак са проф. др Дубравком Ђукановић, директорком Завода за заштиту споменика културе Републике Србије.

Састанку су присуствовали и проф. др Љиљана Шево историчар умјетности и професор на Академији умјетности у Бања Луци, господин Дарио Дринић, начелник Одјељења за односе и сарадњу са Српском православном црквом у Републичком секретаријату за вјере Републике Српске, као и сарадници Епископа Фотија.

Темa сусрета је била наставак започетих активности на заштити културног, духовног и историјског насљеђа о коме се брине Епархија зворничко-тузланска. Константовано је да је досадашња сарадња одлична и договорени су наредни кораци на рестаурацији експоната и адаптирању простора са циљем отварања Музеја Епархије зворничко-тузланске.

У другом дијелу састанка разговарано је о наставку обнове Манастира Папраћа.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПРИЈЕМИ МУЗЕЈ МУЗЕЈ ЕПАРХИЈЕ ЗВОРНИЧКО ТУЗЛАНСКЕ ОБНОВА ЗАВОД СЕКРЕТАРИЈАТ ЗА ВЈЕРЕ МАНАСТИР ПАПРАЋА