ГОДИШЊИ КОНЦЕРТ ХОРА БОГОЉУБЉЕ У ДОБОЈУ

Српско црквено пјевачко друштво ''Богољубље'' које дјелује при Саборном спомен-храму Рођења Пресвете Богородице у Добоју, одржало је синоћ традиционални годишњи концерт у овоме светоме храму. Овим наступом хора наставља се континуитет одржавања годишњег концерта у мају.

Концерт је отворио духовник хора, протојереј-ставрофор Душко Недић који је похвалио рад хора и њихово учешће на Светим Литургијама, такође је поздравио све присутне, а посебну захвалност је упутио диригенту хора Љубици Тимановић која се несебично залаже за овај хор. Овогододишњи репертоар  био је доминантно духован, уз неколико свјетовних нумера.

Гости на концерту били су чланови дјечијег црквеног хора ,,Јавор“ који дјела при храму Светих апостола Петра и Павла у Добоју.

Хор тренутно броји око 70 чланова, а за једанает година постојања овог хора кроз њега је прошло преко 200 чланова разних узраста од 16 до 70 година старости. Осим што пјева на Светој литургији у  недељне и празничне дане  у храму Рођења Пресвете Богородице у Добоју, хор учествује на разним културним дешавањима не само у Добоју већ широм Републике Српске и остварио је запажене резултате.

ХОР ХОР БОГОЉУБЉЕ ДОБОЈ ХОР ЈАВОР