ВЕЛИКА ДУХОВНА У МАНАСТИРУ ЛОВНИЦА

У Недјељу Раслабљеног, 29. априла 2018. године Господње, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије служио је Свету Архијерејску Литургију у манастиру Ловница.

Његовом Преосвештенству саслуживали су синђел Данило (Гаврановић), протојереј-ставрофор Илија Илић, парох власенички, протођакон Славољуб Милошевић и јерођакон Јован (Радић).

На Литургијском сабрању присуствовао је велики број вјерника из свих крајева, а неки од њих су путовали и више сати да би присуствовали Литургији под сводовима ловничке обитељи.

У поучној бесједи Владика Фотије је, између осталог, поучио народ ријечима: ''Часни оци, високопреподобна игуманијо, драга браћо и сестре! Ево нас сабрани у нашој древној светињи, манастиру Ловница, на Свету Литургију на којој смо се причестили Телом и Крвљу Господа Бога и Спаситеља нашег Исуса Христа. Нажалост, нисмо се сви причестили, али трудићемо се да се убудуће сви причешћује. Да се причешћујемо током читаве године, да бисмо живели са Христом. То је Свете Литургије. То је смисао богослужења .''

У наставку своје надахнуте бесједе, Преосвећени Владика Фотије, још је истакао:

''Данас смо у овој светој обитељи имали велику духовну радост; прво је отац  Данило добио узвишени чин протосинђела, за досадашње служење, труд и подвиг у нашој Епархији зворничко-тузланској.

Данас смо и рукоположили оца Јована у чин јеромонаха, који је дуго година био јерођакон у Манастиру светог Василија Острошког у Бијељини, а сада је, по промислу Божијем, дошао да буде свештеномонах овде у манастиру Ловница.''

Након богослужбеног дијела, услиједила је трпеза љубави за све присутне поклонике, а вископреподобна мати, игуманија, Јована захвалила се Његовом Преосвештенству на Архипастирској љубави коју показује према Ловничкој Обитељи.

Нека је слава и хвала Господу на овом дану!

НЕДЕЉА РАСЛАБЉЕНОГ ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПОСЈЕТЕ МАНАСТИР ЛОВНИЦА РУКОПОЛОЖЕЊЕ ЧИН