ТЕСЛИЋ: ВАСКРШЊА САБРАЊА КОД ХРАМА ПРЕСВЕТЕ ТРОЈИЦЕ

Фото: СНИМАК ЕКРАНА
„Из уста дјеце и одојчади
начинио си Себи хвалу.“
(Мт.21,16)

Празником Васкрсења Христовог позвани смо да сви обзнањујемо радост коју нам нико не може одузети, дар побједе над смрћу. Творевина и свако створење које носи дах живота од Бога, на свој начин слави овај догађај као смисао и центар историје.

Кроз свакога од нас Бог се понавља и пројављује у свијету на различите начине: кроз пјесму, креативност, врлине, рад, игру...

У току Свијетле седмице, сабрањима код нашег храма за оне који су украс свијета, за дјечицу, славили смо Васкрслога Бога пјевајући:  Слава ти Боже, све ти се може, Христос воскресе, радост донесе!

У сриједу су дјеца из теслићких вртића су посјетили храм пјевајући пјесме хвале Богу, помолили се за оне које воле, дијелећи осмијех и радост као дар љубави.

У недјељу Антипасхе одржан је Васкршњи сабор, који је окупио велики број учесника. Благодарећи Богу на Светој Литургији  сви су се сјединили са Богом у Чаши спасења.

Након тога је услиједио такмичарски дио гдје су сви показали своју креативност, труд и рад: изабрано је најљепше васкршње јаје, најљепши цртежи, најтврђе јаје и још много тога.

Васкрсли Господ који све сједињује и оживотворава, нека буде истинска радост сваком створењу и творевини.

Христос Васкрсе!
Ваистину Васкрсе!