ТУЦИЈАДА У ДОЊЕМ БРЕЗИКУ

У храму Христа Спаситеља у Доњем брезику одржана је традиционална туцијада. Након вечерњег пасхалног Богослужења, радост Васкршњег празника настављена је у порти храма.

Прво је одржана туцијада на којој је прво мјесто освојио Вук Ристанић. Затим је услиједило такмичење за најбрже јаје, односно дјечица су се тркала носећи јаја у кашикама. Прво мјесто освојио је Славен Ковач.

Све је прошло у знаку васкршње радости уз навијање, смијех, пјевање духовних пјесмица.

Сабрани народ поздравили су свештеници храма поручивши да су сву учесници побједили самим тим што долазе на Богослужења и што учествују у оваквим догађајима. Такође, сви Православни Хришћани си побједници јер им је ту побједу осигурао Побједилац смрти.

​Разговор и дружење настављени су послије туцијаде.

ВАСКРС:ДОЊИ БРЕЗИК