УПОКОЈИЛА СЕ МОНАХИЊА АГРИПИНА ИЗ МАНАСТИРА ТАВНА

Умировљени епископи Константин (Ђокић) и Василије (Качавенда), ) уз саслужење више свештеномонаха, свештеника и ђакона, служили су јуче, по благослову надлежног епископа зворничко-тузланског г. Фотија, у Манастиру Тавна опијело монахињи Агрипини, која се 18. априла 2022. године, упокојила у Господу у 88. години живота.

Монахиња Агрипина (Мићић), на крштењу Анђа, рођена је 1.јула 1934. године у селу Магнојевић код Бијељине, од оца Јована и мајке Стане.

У манастир Тавна долази 4. маја 1961. године гдје као искушеница проводи нешто више од пет година. Монашки постриг прима уочи празника Мајке Божије - Велике Госпојине 27.8.1966. године, руком надлежног епископа зворничко-тузланског Лонгина (Томића), а под духовним руководством тадашње игуманије ове свете обитељи Јустине (Керкезовић). Од тог момента се још усрдније предаје посту и молитви, носећи сва манастирска послушања која су пред њу стављана.

Посмртно слово на испраћају монахиње Агрипине је одржао владика Василије уз молитвено учешће игуманије Марте и њеног у Христу сестринства.

Вјечни помен монахињи Агрипини!

УПОКОЈИО УСНУО САХРАНА ОПИЈЕЛО МАНАСТИР ТАВНА ЕПИСКОП КОНСТАНТИН