ПРАЗНИК ВАСКРСЕЊА ЛАЗАРЕВОГ – ВРБИЦА У ДОБОЈСКОМ СТАРОМ ХРАМУ

“Из уста мале дјеце и одојчади начинио си Себи хвалу (Мт.21:16).“

На Лазареву суботу, а уочи празника Уласка Христовог у Јерусалим - Цвијети у храму Светих апостола Петра и Павла у Добоју служено је празнично вечерње богослужење.

Вечерњу службу је предводио протојереј-ставрофор Мирко Николић, архијерејски намјесник добојски уз саслуживање ђакона Владе Мојевића.

Храм су испунила дјечица из вртића ЈПУ,,Мајке Југовић“  из Добоја као и она која су дошла са својим родитељима да прославе овај велики празник.

Након богослужења освештане су врбове гранчице и подјељени звончићи за сву присутну дјецу, а након тога извршен је опход око светог храма уз појање празничног тропара.

Дјечица из вртића припремили су пригодне рецитације поводом овог празника Господњег, а затим су добили захвалнице и поклоне које је братство овог храма припремило за ову прилику.

ђакон Владо Мојевић

ЛАЗАРЕВА СУБОТА ВРБИЦА ДОБОЈ