МАНАСТИР ДРАГАЉЕВАЦ: ОПИЈЕЛО И САХРАНА МОНАХИЊЕ ВАРВАРЕ

Високопреподобни архимандрит Нектарије служио је јуче, по благослову надлежног Епископа зворничко-тузланског г. Фотија, у Манастиру светог архангела Гаврила у Г. Драгаљевцу опијело монахињи Варвари, која се 09. априла 2022. године, упокојила у Господу у 88. години живота.

Монахиња Варвара (Зекановић), на крштењу Васиљка, рођена је 1934. године у околини Зенице, у селу Брце, од оца Пере и мајке Маре.

Године 2005. приступила је у сестринству манастира Драгаљевац, а замонашена је 25. јула 2010. уочи манастирске славе, благословом тадашњег Епископа зворничко-тузланског г. Василија, а руком протосинђела Петра (Перића).

Посмртно слово на испраћају монахиње Варваре је одржао протојереј-ставрофор Лазо Стјепановић, парох у Драгаљевцу уз молитвено учешће игуманије Теодоре и њеног у Христу сестринства.

Вјечни помен монахињи Варвари!

УПОКОЈИО УСНУО САХРАНА ОПИЈЕЛО МАНАСТИР ДРАГАЉЕВАЦ