ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: Сваки долазак у храм је излазак пред лице Божије

Фото: Никола Кулага
У недељу месопусну – Страшног суда, 27. фебруара, на празник светога Кирила Словенског, евхаристијским сабрањем у храму Преображења Господњег у дервентском Новом насељу, началствовао  је Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије.

Велики број парохијана, заједно са домаћином протонамјесником Синишом Максимовићем, дочекао је са радошћу преосвећеног Епископа Фотија и замолио за поуку и утјеху.

Литургијском сабрању присуствовали су професор Ненад Милошевић и појци Православног босгословског факултета у Београду који су својим византијским појањем уљепшали цјелокупан догађај.

Након Свете Литургије, епископ Фотије се обратио сабраном народу ријечима пригодне бесједе у којој је говорио о искушењима времена у коме данас живимо и која уносе немир у наше животе.

Епископ Фотије је нарочито нагласио неопходност Евхаристијског живота за свакога понаособ, али и за Цркву као заједницу вјерних, будући да у Цркви долази до најприснијег сусрета и јединства човјека са Бога.

Такође, епископ је нагласио да је пут којим ми Православни ходимо узак и пун страдања, али да је, исто тако, само тај пут онај који нас види радости Васкрсења и блаженству у Царству Небескоме.

На крају, епископ Фотије се захвалио парохијанима на труду који подносе у изградњи светиње у Новом насељу и исказао радост због великог броја дјечице која су присуствовала Светој Литургији.

Текст: протонамјесник Синиша Максимовић
Фото: Никола Кулага
Видео: Епархија зворничко-тузланска

НЕДЕЉА БЛУДНОГ СТРАШНОГ СУДА - МЕСОПУСНА ДЕРВЕНТА НОВО НАСЕЉЕ ХОР ВИЗАНТИЈСКО ПОЈАЊЕ ПРАВОСЛАВНИ БОГОСЛОВСКИ ФАКУЛТЕТ