МЈЕШТАНИ ЛОКАЊА ДРЖЕ ДО ТРАДИЦИЈЕ - ОРГАНИЗОВАНО ПОКЛОНИЧКО ПЈЕШАЧЕЊЕ ДО МАНАСТИРА ТАВНА

Више од 70 мјештана Локања и ове године је наставило са традиционалним походом до манастира Тавна. Како нам је рекао Јован Перић, један од учесника похода ради се о традиција која је обновљена прије неколико година.

– Овој поход зовемо „Стазама наших ђедова“, јер су они, немајући храм организовано ишли до манастира Тавне.

Ова традиција је била прекинута 1987. након изградње цркве у Локању. Но, ми смо поново оживјели ову традицију и јуче, прве недјеље по Савиндану Локањци су кренули у већ традиционално поклоничко пјешачко путовање до манастира Свете Тројице у Тавни, путем и богазима које су наши преци користили.

Такође, ове године као и прошле под вођством нашег проте Драженка Вукотића, нас седамдесет и неки учесник, настојали смо да промијенимо маршруту кретања те смо користили путни правац: Гајићи-Маринковићи-Перићи-Висови-Крћинска раскрсница-Баре-Коса те стигли до манастира гдје нас је дочекало сестринство и игуманија те угостило богатом трпезом – рекао је Перић који је поздравио и захвалио се свим Локањцима и другим учесеницима овог поклоничког путовања уз већ познату поруку: „Видимо се и сљедеће године“!

(ИнфоБирач)

МАНАСТИР ТАВНА ЛОКАЊ ЛИТИЈА КРСНИ ХОД