БОГОЈАВЉЕНСКО САБОРОВАЊЕ У ТЕСЛИЋУ

приђите, примите сви Духа мудрости,
Духа разума, Духа страха Божија,
Христа који се јавио.

Овогодишњи празник Богојављења  свечано је и радосно прослављен у Теслићу. Вјерни народ се у великом броју окупио у храму Пресвете Тројице на литургијском сабрању како би постао истински свједок Божијег јављања свијету и човјеку.

Примивши благослов Празника, преко Свете Чаше и Агиазме, вјерни народ се у свечаној литији упутио до купалишта Радолинка на Великој Усори, сада већ десети пут у обновљеној традицији Богојављенске литије.

Литија је завршена благословом водених токова ријеке Усоре и традиционалним пливањем за Крст Часни.

Организатори ове традиционалне манифестације су: парохије теслићке, Светосавска омладинска заједница, Општина Теслић и Српско Соколско друштво „Свети Петар Цетињски“ из Теслића.

Побједник овогодишњег пливања који је понио престижну титулу „Витез Часнога Крста“ је Слободан Купрешак из Теслића а сем њега такмичило се још 24 учесника. Након манифестације за све учеснике је у Светосавској сали храма Пресвете Тројице припремљена трпеза љубави и окрепљење.

Дијелећи са свима људима добре воље радост овог празника Просвећења и пројаве Пресвете Тројице, свједочимо да је наш Бог Тројичан како нас је још пре 800 година поучио наш Свети Сава у својој Жичкој бесједи.

протојереј-ставрофор Миладин М. Вуковић

БОГОЈАВЉЕЊЕ ПЛИВАЊЕ ЛИТИЈА ТЕСЛИЋ НАЧЕЛНИК МИЛАН МИЛИЧЕВИЋ