У УГЉЕВИЧКОМ ХРАМУ БРОЈНИ ВЈЕРНИЦИ НА БОЖИЋНОЈ ЛИТУРГИЈИ

Фото: Младен Василић
Многобројни вјерници присуствовали су божићној литургији у угљевичком Храму Свете Петке Параскеве, гдје су сломили велику чесницу која је имала три награде.

Награде су од начелника Угљевика Василија Перића, Црквене општине Угљевик и пекаре "Бодакско".

Старјешина храма протојереј-ставрофор Мићо Пајкановић, након што је прочитао Божићну посланицу патријарха српског Порфирија, поздравио је вјернике радосним поздравом "Мир Божији, Христос се роди!".

Међу бројним вјерницима божићној литургији и ломљењу чеснице присуствовао је начелник Перић који је честитао вјерницима, свештенству и монаштву Српске православне цркве, дијаспори и свим Угљевичанима најрадоснији хришћански празник - Божић.

"Нека сваког дана у години, у свим угљевичким породицама и домовима буде радости, здравља, среће и нека нам Угљевик и ове године буде напредна средина као што је то био и у претходном периоду", пожелио је Перић.

Текст и фото: Младен Василић

РОЂЕЊЕ ХРИСТОВО БОЖИЋ УГЉЕВИК НАЧЕЛНИК ВАСИЛИЈЕ ПЕРИЋ