ЗАВРШЕНА ВАЊСКА ОБНОВА ХРАМА У ЦАПАРДАМА

У парохији цапардској је извршена вањска генерална обнова храма Свете Великомученице Марине као и ограде око црквене порте.

Добровољним прилозима општине Осмаци на челу са начелником Раданом Сарићем, градске управе града Зворника на челу са градоначелником Зораном Стевановићем, господе Југослава Риђошића, Игора Миличића и Радише Милошевића, те свим парохијанима који су заједно дали своје прилоге извршено је ово богоугодно дјело уљепшавања храма у Цапардама.

Такође и прилог вриједан помена јесте од господина Драгише Кулића који је  приложио озвучење за храм.

За ову годину радови су завршени, али за следећу годину, ако Бог да, планирано је уређење порте као и изградња споменика палим борцима Одбрамбено-отаџбинског рата за који је средства донирала предсједница Републике Српске госпођа Жељка Цвијановић у износу од 50 хиљада конвертибилних марака. Споменик ће се градити у порти храма.

Оно што одликује народ овог краја јесте управо слога која се највише показује у оваквим акцијама.

Свим приложницима нека Бог подари сваколика добра неба и земље. Молитва им небу допирала, срећа их на путу сустизала.

парох цапардски,
јереј Пајо Тришић