ПРОМОЦИЈА РОМАНА "СРПСКО СРЦЕ ЈОХАНОВО " У ГАРЕВЦУ

Благословом Његовог Преосвештенства г. Фотија, а у организацији Светосавске омладинске заједнице Гаревац - Ново насеље, парохија гаревачки и удружења ''Кординација'', 9. децембра 2021. године, у храму Свете Петке Параскеве служено је вечерње богослужење у 17 часова.

Послије вечерње службе у светосавском дому поред храма уз велико присуство вјерника представљен је роман господина Веселина Џелелтовића "СРПСКО СРЦЕ ЈОХАНОВО".

На самом почетку протојереј Никола Горановић, у име свештеника гаревачких, поздравио је све присутне. У наставку са неколико реченица говорио је о значају наше најсветије земље - о Косову и Метохији, гдје је наша дужност и обавеза да се до последњег атома снаге боримо да очувамо наш Српски Јерусалим.

Након уводних ријечи дјечији хор "Србчићи" представио се са три пјесмице: Са Косова зора свиће, Пјесма косовских јунака и Сини јарко сунце са Косова.

У наставку господин Јован Чакаревић упознао је све присутне са радом организације ''Кординација'', гдје уз читање једног дијела текста из романа ''Српско срце Јоханово'' направио увод у предавање.

У паузи, Хор "Србчићи" представио се са још двије пјесмице: Хеј, драги, драги и Весели се српски роде.

Послије ових анђеоских гласова господин Веселин Џелелтовић почео је тужну причу српског народа на Косову и Метохији, гдје Срби у 21. вијеку доживљавају страшну трагедију од стране косовских Албанаца - Шиптара. Испричао је како је дошао на идеју да напише роман, јер је лично упознао човјека који је носио срце Јованово, а које је човјек купио на црном тржишту да би преживјео. Та истинита прича је потврдила да се на Косову и Метохији и дан данас врши продаја органа, гдје водећу улогу имају Шиптари. Господин Џелелтовић је истакао да је то још тужније што се то дешава уз знање међународне заједнице.

Циљ ових његови промоција је да се што више људи упозна са истином како би једног дана свијет имао праву слику о стању на Косову и Метохији.

На самом крају о. Никола Горановић захвалио се предавачима што су дошли и представили књигу, али и свима присутнима који су одвојили своје вријеме да дођу и узму учешћа.

У нади да ћемо једног дана поново бити већина на нашој најсветијој земљи молимо се Господу да да снаге и моћи да издржимо ова искушења, јер послије смрти и страдања долази Васкрсење!

Протојереј Никола Горановић

ПРОМОЦИЈА КЊИГА СВЕТОСАВСКА ОМЛАДИНСКА ЗАЈЕДНИЦА ГАРЕВАЦ