ИНТЕНЗИВИРАНИ РАДОВИ НА ПОКРИВАЊУ КОНАКА МАНАСТИРА У РОЖЊУ

Са благословом Епископа зворничко-тузланског г Фотија, последњих дана интензивирани  су радови на покривању конака у манастиру Светог пророка Јеремије у Рожњу.

Приликом недавне посјете г. Епископа манастиру, добротом и љубављу нашег Владике Фотија и Игумана озренског Гаврила обезбјеђена су средства за покривање конака и лимарске радове како би се стекли услови за монашки живот у манастиру.

Градњу манастира започели су и воде свештеници Зоран Илић из Бољанића и свештеник Зоран Илић из Прибоја, који су родом из Рожња.

Ова светиња која је подигнута на костима и моштима мученика православних Срба Рожња који су живи спаљени у једној кући током Другог свјетског рата, подиже се и васкрсава као мали Јасеновац, али и као живи споменик мучеништва и вјере мученика рожањских.
Повезане вијести:

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ У ПОСЈЕТИ МАНАСТИРУ РОЖАЊ