ПРОСЛАВЉЕНА КРСНА СЛАВА У БИЈЕЉИНСКОЈ БОЛНИЦИ "СВЕТИ ВРАЧЕВИ"

У недељу, 14. новембра 2021. године, колектив бијељинске болнице "Свети Врачеви" на челу са проф. др Златком Максимовићем започео је прославу крсне славе присуством на литургији у Петропавловском храму у Бијељини.

Своје свете заштитнике, св. Врачеве Козму и Дамјана лекари су наставили прослављати ломљењем славског колача у просторијама болнице.

И ове године крсна слава болнице прослављена је нешто скромније него иначе и то уз поштовање потребних епидемиолошких мера.

Директор болнице, проф. др Златко Максимовић је истакао да поред тешке, али прилично успешне борбе са ковидом, бијељинска болница у протеклих годину дана могла је са поносом да истакне низ успешних медицинских постигнућа као и побољшан квалитет услуга које су лекари и здравствени радници болнице "Свети Врачеви" пружали пацијентима из Бијељине и целе регије коју покрива бијељинска болница.

​Између осталих присутних високих званичника и министара, обраћајући се помоћник министра здравља Републике Српске, др Милан Латиновић је истакао да се највећи проблем данашњице - страх од болести може победити само вером! Вером у  Бога, вером у човека и вером у здравствене раднике. Због свих својих трудова и напора и бијељински лекари су достојни узвишеног имена Светих Врачева чије име њихова здравствена установа и носи.

СВЕТИ ВРАЧЕВИ КОЗМА И ДАМЈАН КРСНА СЛАВА БОЛНИЦА БИЈЕЉИНА ЗЛАТКО МАКСИМОВИЋ