СЛАВА ХРАМА У ДУБНИЦИ – СВЕТИ ЈОАКИМ И АНА

Храм у Дубници био је 22.септембра 2021.године, на празник Светих праведних Јоакима и Ане, место сабирања вјерног народа и прославе дивних светитеља и заштитника овог многострадалног Храма и парохије.

Свету Литургију служили су протојереј-ставрофор Драган Јездић, протојереј Драган Негић и јереј Пајо Тришић.

Сабрани народ о животу и значају Светих праведних Јоакима и Ане у пригодној беседи поучио је протојереј-ставрофор Драган Јездић, а потом се обратио и протојереј-ставрофор Славенко Томић који је подсјетио на сва страдања овога Храма и мјеста и његових житеља и изразио захвалност што, иако расејани свуда по свету, долазе Цркви својој у Дубници и помажу на све начине да опстане у ова тешка времена.

Потом је уследио трократни опход око Храма, благосиљање и ломљење славског колача и жита са кумовима овогодишње славе: господином Цвиком Миловановићем и Милутином Михајловићем из Зворника, а родом из Зоља.

Кумство за следећу годину преузели су господа Маринко и Вељко Гајић, родом из Дубнице.

Потом је уследио славски ручак, а посебну част је учинио професор др хаџи Милан Томић који је одржао здравице по старом српском обичају током ручка и подсјетио нас све љепоте наше народне традиције.

На крају је уприличено и народно весеље у порти Храма, са жељом да се у будућности сабира у што већем броју око Храма у Дубници, како би Господу благодарили и милост измолили за све житеље ове парохије, где год живели.

Јереј Мићо Бабић, парох осмачки

СВЕТИ ЈОАКИМ И АНА ХРАМОВНА СЛАВА ОСМАЦИ ДУБНИЦА