БИЈЕЉИНА: САСТАНАК ПОВОДОМ ДАНА СРПСКОГ ЈЕДИНСТВА

Благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија, јуче је у Бијељини уприличен сусрет Архијерејског намјесника бијељинског са представницима политичких партија које учествују у локалној градској власти. Састанку, који је одржан у црквеној сали при Саборном храму у Бијељини, присуствовали су представници српског народа у политичком животу Бијељине.

У уводној ријечи, Архијерејски намјесник бијељински протојереј-ставрофор Љубо Богдановић, истакао је значај новог празника, установљеног као дан сјећања на пробој Солунског фронта, који би у будућности требало да заживи као празник свих Срба, како оних који живе у матици Србији, тако и нас који живимо у региону и дијаспори. Поменута је и велика улога коју је Црква имала у историји нашег народа, у очувању православне вјере, јединства и идентитета Срба у најтежим историјским временима.

Сви присутни су се сложили да су пред нама времена великих искушења, у којима ће нам најпотребније бити управо јединство. Коректно је да се политичке странке са различитим идеолошким и програмским погледима боре за своје интересе, али се изнад свега тога мора налазити заједнички циљ – борба за очување српског православног народа на овим просторима, непрестани рад на јединству по питању стратешких, виталних народних интереса.

На крају овог неформалног састанка, у Саборном храму је одслужен акатист Светом мученику Пантелејмону, заштитнику града Бијељине, а затим је уприличено скромно послужење за присутне госте. Сви су изразили жељу да у будућем периоду буде више оваквих састанака на којима би се, под окриљем Цркве, без политичких, често непримјерених говора, у хришћанској атмосфери размјењивала мишљења која ће бити у интересу српског народа у Бијељини, Републици Српској и БиХ.

ДАН СРПСКОГ ЈЕДИНСТВА БИЈЕЉИНА