МОЛЕБАН ЗА ПОЧЕТАК ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ У БРОДУ

Молебан са призивом Светог Духа на почетку школске године за све наше ученике служен је  у  дванаесту недјељу по Духовима, 12.септембра 2021.године, у храму Покрова Пресвете Богородице у Броду.

Свету литургију служио је јереј Бранко Јокић, трећи парох бродски, уз саслужење ђакона Горана Марјановића.

Велики број ученика који су били тај дан присутни у Цркви узели  су учешће у Светој тајни причешћа.

Након Свете литургије, служен је молебан и чин Призива Светог Духа за благословену школску годину, за све ученике и њихове учитеље, наставнике и родитеље, то јесте како се у литургијским молитвама помиње, за ,, оне који се уче и који их уче...”.

Сваки наш подухват, да би био успјешан, плодоносан и за душу користан, потребно је освештати молитвом, а оваква молитвена сабрања представљају најљепши и најрадоснији почетак школске године.

ђакон Горан Марјановић

ПРИЗИВ СВЕТОГ ДУХА ВЈЕРОНАУКА БРОД