СЛАВА ЦРКВЕ СВЕТОГ ПАНТЕЛЕЈМОНА У БИЈЕЉИНИ

Светом архијерејском Литургијом, коју је предводио Епископ зворничко-тузлански Фотије, свечано је прослављена слава Цркве Светог Пантелејмона у Бијељини.

У Литургијском сабрању узело је учешће свештенство и монаштво наше епархије, уз присуство великог броја вјерника.

Послије Свете Литургије Епископ Фотије је додијелио орден Светог Саве другог степена Љуби Стевићу, за допринос обнови и изградњи светиња у нашој епархији.

Епископ Фотије у празничној бесједи је нагласио значај јединства и свијести о чувању задужбинарског духа који су Немањићи засадили у српском народу.

Затим је извршен опход око Цркве и пререзан је славски колач. Кум овогодишњег сабрања био је предсједник ЦО овога храма Слободан Гламочић.

Кумство за сљедећу годину преузео је градоначелник града Бијељине Љубиша Петровић.

Љепоту овогодишњег празника поред великог броја званица, представника политичког, привредног и културног живота Републике Српске дао је и наставак уређења храма и порте. Велику захвалност изражавамо градској управи на помоћи уређења порте храма.

Молећи Господа и уздајући се у свог заштитника Светог Пантелејмона, чији је дио моштију однедавно у нашем храму, надамо се да ће сваке године овај храм бити све већи украс и духовни центар града Бијељине јер је посвећен њеном заштитнику  и покровитељу.

Повезана вијест: ЛИТИЈА ПОВОДОМ СЛАВЕ ГРАДА БИЈЕЉИНА

СВЕТИ ВЕЛИКОМУЧЕНИК ПАНТЕЛЕЈМОН ЛИТИЈА ГРАДСКА СЛАВА ХРАМОВНА СЛАВА БИЈЕЉИНА ГРАДОНАЧЕЛНИК ЉУБИША ПЕТРОВИЋ ЗОРАН ТЕГЕЛТИЈА МИРКО ШАРОВИЋ НЕДЕЉКО ЋОРИЋ МИНИСТАР ОРДЕН