ХРАМОВНА СЛАВА У КОРЕНИТИ

На празник Свете Петке Трнове  свечано је прослављена Крсна слава храма у Коренити.

Свету Литургију служили су протојереји-ставрофори Славко Максимовић, Неђо Зарић и јереј  Бранко Ерић.

Након Свете Литургије уследио је трократни опход око храма, а служен је и парастос уз полагање вијенаца, код споменика погинулим борцима из последњег Одбрамбено-отаџбинског рата.

По завршетку парастоса освећено је славско жито и пререзан славски колач. Свечаности је кумовао дјечак Гордан Видовић из Корените. Затим је уследила трпеза љубави уз народно весеље.

У саставу прославе већ годинама организована је и хуманитарна акција добровољног даривања крви, што и ове године није изостало,  али на препоруке стручних лица, ове године, је акција организована у Дому здравља Бијељина. Ранијих година ова акција је организована на дан славе у Коренити. Акцију организује актив добровољних давалаца крви из Корените и многи је подрже и дарују крв.

протонамјесник Данијел Пецић

СВЕТА ВЕЛИКОМУЧЕНИЦА ПАРАСКЕВА ТРНОВА ПЕТКА ХРАМОВНА СЛАВА ПИПЕРЦИ КОРЕНИТА