КОЛО СРПСКИХ СЕСТАРА ИЗ УГЉЕВИКА ОБИЉЕЖИЛО КРСНУ СЛАВУ

Чланице Кола српских сестара из Угљевика обиљежиле су јуче крсну славу Свету Марију Магдалину, чије име носе, у Храму Свете Петке Параскеве, при којем делују од 2009. године.

Анђа Сријемац која је на челу ове хуманитарне организације рекла је да су у протеклој години дале допринос у борби против вируса корона и били домаћин Сабора кола српских сестара у Републици Српској.

"Помагали смо болесне, социјално угрожене, дјецу која се школују, а слабог су имовинског стања и хвала свим доброчинитељима који подржавају наш хуманитарни рад, а посебно начелнику Василију Перићу који нас здушно подржава", рекла је она новинарима.

Старјешина угљевичког храма протојереј-ставрофор Мићо Пајкановић је након ломљења славског колача честитао славу Колу српских сестара, уз жељу да им Света Марија Магдалина увијек буде узор вјером, љубављу према Богу и људима.

Кум славе био је начелник Угљевика Василије Перић који је захвалио Колу српских сестара за све што чине на очувању вјере, традиције и обичаја, као и љубави коју исказују према људима.

„Хвала им за све што чини за наш српски народ  али и на хуманитарном раду јер помажу свима онима којима је помоћ потребна“, рекао је Перић.

Он је најавио да ће општина Угљевик још снажније помагати рад ове хуманитарне организације.

Коло српских сестара "Света Марија Магдалина" броји 50 чланица.

​Текст и фото: Младен Василић

СВЕТА МАРИЈА МАГДАЛИНА БЛАГА МАРИЈА КРСНА СЛАВА КОЛО СРПСКИХ СЕСТАРА УГЉЕВИК ВАСИЛИЈЕ ПЕРИЋ