ВИДОВДАНСКА ЛИТИЈА УЛИЦАМА ДОБОЈА

Празник Светог кнеза Лазара и свих косовских мученика - Видовдан свечано је прослављен у Добоју.

Већ шесту годину на овај велики српски празник, а поводом дана града Добоја организује се Видовданска литија улицама града.

У Саборном Спомен храму Рођења Пресвете Богородице служено је вечерње богослужење, које су служили архијерејски намјесник добојски протојереј-ставрофор Мирко Николић, протојереј-ставрофор Јован Михајловић, протојереј Бранко Цвјетковић и ђакон Владо Мојевић.

Велики број вјерника се окупио да би достојанствено и молитвено прославили овај велики празник нашег рода.

Након вечерњег богослужења на челу са крстом, иконама и бајрацима свештенство архијерејског намјесништва добојског са народом кренуло је у Литију испред храма Рођења Пресвете Богородице, те уз пјесме, тропаре и читање Светог Јеванђеља прошла је центром града све до храма Светих Апостола Петра и Павла, гдје је служен парастос пострадалим војницима и војсковођама нашег рода.

У овом крсном ходу, поред вјерника учешће су узели представници града Добоја, Оружаних снага БиХ, службеници МУП-а  Добој, Територијалне Ватрогасне јединице Добој, чланови Црквеног хора ''Богољубље'' и Дјечијег црквеног хора ,''Јавор''.

ђакон Владо Мојевић

ВИДОВДАН ГРАДСКА СЛАВА ЛИТИЈА ПАРАСТОС ПОМЕН ДОБОЈ ХОР