МАНАСТИР ПАПРАЋА: СВЕТА ТАЈНА ЈЕЛЕОСВЕЋЕЊА

У Велику Сриједу 28. априла 2021. године, Страсне седмице у манастиру  Благовјештења Пресвете Богородице у Папраћи, служена је Света Тајна Јелеосвећења коју је служио високопреподобни архимандрит Николај (Јовић), настојатељ ове свете обитељи, са браћом свештеницима из околних парохија.

Свето Писмо и црквено Предање нам свједоче древност ове Свете Тајне која се над потребитима обављала још у првим вијековима хришћанства. Она се првенствено служи ради исцјељења душе и тијела, а то нам потврђује и Јеванђеље ријечима светог апостола Јакова: Болује ли ко међу вама? Нека дозове презвитере црквене, и нека се моле над њим, помазавши га уљем у име Господње. И молитва вјере ће спасити болесника, и подигнуће га Господ; и ако је гријехе учинио, опростиће му се. (Јак. 5, 14-15)

Прочитајте више о Светој тајни јелеосвећења овдје

ЈЕЛЕОСВЕЋЕЊЕ МАНАСТИР ПАПРАЋА