ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: ПРОПОВЕД ЦРКВЕ НОСИ УНИВЕРЗАЛНУ ПОРУКУ

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије богослужио је данас у Саборном храму у Тузли на празник Сретења Господњег.

Преосвећеном Епископу саслуживали су архимандрит Гаврило, игуман манастира Озрен; протојереј -ставрофор Стево Јовић, архијерејски намјесник тузлански; протојереј Милош Тришић, старјешина Саборног храма у Тузли; протонамјесник Иван Савиновић, бригадни свештеник при Оружаним снагама БиХ; протонамјесник Спасоја Радовановић, свештеник тузлански; протонамјесник Небојша Товирац, парох даздаревачки;  те протођакон Богдан Стјепановић и ђакон Љубомир Босић.

''Старац Симеон је вест да је Месија дошао и да је у Храму посведочио свима онима који су били у Храму. То су значи свима онима који су, по целој Јудеји, били припремљени за долазак Месије. Ми би данас рекли: Онима који су у Церкви, уопште свим хришћанима. Са друге стране пророчица Ана проповеда Христа онима који су изван Храма. Тако бива и данас. Говоримо овде у храму али говоримо и кад изађемо напоље онима који нису били у храму јер нису хришћани. То је догађај који је значајан за све људе. За целу васељену'' – рекао је Епископ Фотије у својој бесједи у Тузли.

У току Свете Литургије Преосвећени Владика рукоположио је ђакона Љубомира у презвитерски чин.

У име сабрата оца Милоша, своје лично име и у име вјерног народа парохије тузланске, протонамјесник Спасоја Радовановић поклонио је икону Светог старца Јосифа Исихасте Епископу Фотију на молитвено сјећање и знак захвалности за духовно старање и ову канонску посјету.

СРЕТЕЊЕ ГОСПОДЊЕ РУКОПОЛОЖЕЊЕ ТУЗЛА