СЛАВА ХРАМА У МИЛОШЕВЦУ

Дана 19. децембра 2020. године, на празник великог Божијег угодника и светитеља Николаја, архиепископа Мирликијског, чудотворца, свечано је прослављена храмовна слава у парохији милошевачкој.

Светом Литургијом началствовао је протојереј ставрофор Ђоко Б. Лазић уз саслужење ђакона Љубомира Босића.

Након свете литургије, у току које се причестио већи број вјерника, услиједила је надахнута беседа ђакона Љубомира о животу и раду на њиви Гоподњој светог Николе.

Кум овогодишњег славља био је г. Петар Тешић са породицом, који је са протом Ђоком преломио славски колач. За кума следеће године изабран је г. Срђан Бабић.

Послије освећења славских кољива услиједила је скромна трпеза љубави у складу са прописаним мјерама у вези спречавања ширења вируса Ковид 19.

ХРАМОВНА СЛАВА СВЕТИ НИКОЛА МИЛОШЕВАЦ