ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: СРПСКИ НАРОД ИДЕ ПУТЕМ КРСТА

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије након свете архијерејске Литургије  поручио је да српски народ иде путем Крста.

Фото: Младен Василић
Манастир Часног Крста у Сувом Пољу код Бијељине, духовно руковођен својим настојатељом, архимандритом Нектаријем Тешић обиљежио је данас крсну славу Воздвижење Часног Крста-Крстовдан.

Његовом Преосвештенству су саслуживали игуман Симеон, из манастира Бишња код Дервенте, протонамјесник Стаменко Станковић, парох у Модричи, протођакон Славољуб Милошевић и многи народ, као „царско свештенство, народ свети, народ задобијени“.

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије након свете архијерејске Литургије поручио је да српски народ иде путем Крста.

Епископ Фотије истакао је да све што је Боголико и Христолико јесте философија православних људи и свакога Србина .

„Српски народ има голготу, у данашње вријеме то је распето и  мученичко Косово али и сва мјеста гдје смо страдали у новије вријеме у логору Јасеновац и другим мјестима у Другом свјетском рату али и у Одбрамбено-отаџбинском рату гдје је 30.000 Срба страдало за Републику Српску и они су ишли тим путем Крста и Васркрсења и зато је њихов пут побједоносан и пут који даје слободу и могућност да живимо  са својим народом и светињама“, рекао је Епископ Фотије.

Он је изразио наду да ће данашњи лидери који воде српски народ водити се философијом Крста и Васкрсења те да ће то бити путоводитељ у свим наредним духовним, политичким и животним борбама српског народа.

Међу бројним вјерницима манастирској слави је присуствовао и начелник општине Угљевик Василије Перић који је замјеник предсједника Епархијског управног одбора Епархије зворничко-тузланске.

Перић је честитавши славу истакао да је управо вјера православна и Српска православна црква одржала српски народ вијековина уназад.

Општина Угљевик је заједно са градом Бијељина у протеклом периоду изградила асфалтни пут који води Манастиру Часног Крста који је посебно значајан за мјештане угљевичких мјесних заједница Равно Поље и Доња Трнова“, подсјтио је Перић и најавио даљу подршку локалне управе манастиру и Епархији зворничко-тузланској.

Текст: Младен Василић
Фото:  Младен Василић, Љубиша Игњатовић, протојереј Милош Тришић
Припрема: Информативна служба ЕЗТ

ВОЗДВИЖЕЊЕ ЧАСНОГ КРСТА КРСТОВДАН ХРАМОВНА СЛАВА МАНАСТИР ЧАСНОГ КРСТА СУВО ПОЉЕ АРХИМАНДРИТ НЕКТАРИЈЕ ВАСИЛИЈЕ ПЕРИЋ НАЧЕЛНИК