ТЕСЛИЋ: ДОЧЕК МОШТИЈУ СВЕТЕ ОГЊЕНЕ МАРИНЕ

Дани храма Пресвете Тројице у Теслићу

По благослову Њеоговог Преосвештенстрва Епископа зворничко-тузланског Господина Фотија, а поводом десет година од освећења храма Пресвете Тројице у Теслићу, Управа храма организовала је манифестацију под називом „Дани храма Пресвете Тројице“.

Циљ ове манифестације је да, кроз духовно – културне догађаје  сабере вјернике у Цркви око Васкрслог Христа, и да укаже на вриједност, значај и љепоту храма. Спомен храм Пресвете Тројице посвећен је најсветијем имену Божијем, а поред тога, посвећен је пострадалим борцима,тиме свједочи и јеванђелску, непролазну истину: „Од ове љубави нико нема веће, него кад ко живот свој положи за пријатеље своје.“ (Јов. 15, 13).

САДРЖАЈ:

1.           ДОЧЕК МОШТИЈУ СВЕТЕ ОГЊЕНЕ МАРИНЕ И ПРЕДАВАЊЕ НА ТЕМУ „ОСАМ ВИЈЕКОВА САМОСТАЛНОСТИ СРПСКЕ ПРАВОСЛАВНЕ ЦРКВЕ“ – ПРОФЕСОР ДР МИРКО САЈЛОВИЋ. Мошти ће бити донешене у понедељак на празник Мале Госпојине, 21.09.2020. године у 17:00 часова. У наставку молебан, поклоњење моштима и предавање у храму.

2.           МОЛЕБАН БЛАГОДАРЕЊА ПОВОДОМ ДЕСЕТОГОДИШЊИЦЕ ОД ОСВЕЋЕЊА ХРАМА. Молебан ће бити одржан у суботу 26.09.2020. године у 17:00 часова. Након молебна у храму ће бити одржан пригодни програм.

3.           СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У ХРАМУ. Свету Литургију ће у недјељу 04.10.2020. године са почетком у 09:00 часова   служити Епископ Фотије са теслићким свештеницима.

ДОЧЕК МОШТИЈУ СВЕТЕ ОГЊЕНЕ МАРИНЕ

На дан Рођења Пресвете Владарке Богородице, у храм Пресвете Тројице донешене су мошти Свете великомученице Огњене Марине из манастира Озрен. Настојатељ манастира архимандрит Гаврило, је са теслићким свештеницима служио акатист Божијој угодници светој Марини и заблагодарио Господу. У својој бесједи, истакао је да су живот ове светитељке и њено страдање, примјер како свако од нас треба да савлада искушења у овоме свијету.

Ђакон Александар Митровић

МОШТИ СВЕТИ ОГЊЕНА МАРИНА АРХИМАНДРИТ ГАВРИЛО ТЕСЛИЋ ДАНИ