БИЈЕЉИНА – У БОЛНИЦУ СТИГЛА ДОНАЦИЈА ВРИЈЕДНА ПОЛА МИЛИОНА МАРАКА

У Болницу “Свети врачеви” у Бијељини данас је стигла донација Срба из Швајцарске вриједна 250.000 евра у којој је 28 болничких кревета намијењених за опремање ковид болнице која се налази у згради старе гинекологије.

Вршилац дужности директора бијељинске болнице Златко Максимовић захвалио је на вриједној донацији Милану Поповићу, представнику “Групе за промоцију села Баре” и организацији “Немањићи” из швајцарског кантона Тићино, као и Добротворној организацији “Тројеручица”  - Епархије зворничко-тузланске, која је помогла око реализације ове донације.

“У питању су изузетно квалитетни кревети израђени по најсавременијим стандардима који ће служити за смјештај у ковид болници, гдје се, нажалост, број пацијената повећава”, рекао је Максимовић.

Он је истакао да се бијељинска болница припрема да што спремније дочека могуће погоршање епидемиолошке ситуације у наредним мјесецима и да се капацитет ковид болнице повећава са садашњих 40 за још толико болесничких кревета.

Представник донатора из Швајцарске Милан Поповић рекао је новинарима да су медицински кревети који су допремљени у бијељинску болницу намијењени за тешке болеснике, с циљем да се помогне становништву Семберије уколико дође до ширења епидемије вируса корона.

Протојереј–ставрофор Јадранко Стојановић, члан “Тројеручице”, рекао је да је ово већ друга донација болничких кревета за ковид болницу у Бијељини и да је у јуну допремљено 28 медицинских кревета.

Повезана вијест: ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА "ТРОЈЕРУЧИЦА" ПОКЛОНИЛА БОЛНИЦИ 28 КРЕВЕТА

“Наставићемо да радимо за добробит нашег народа, то је наша мисија и ми смо активни у цијелој Епархији зворничко-тузланској”, истакао је Стојановић.

(СРНА)

ДОБРОТВОРНА ОРГАНИЗАЦИЈА ТРОЈЕРУЧИЦА БОЛНИЦА БИЈЕЉИНА ХУМАНИТАРНА ОРГАНИЗАЦИЈА СРЦЕМ ЗА МОДРИЧУ ТИЋИНО КОРОНА ВИРУС КОВИД19