БЛАГОСЛОВОМ ЕПИСКОПА ФОТИЈА И ОВЕ ГОДИНЕ БЕСПЛАТНО У ОДИГИТРИЈУ

Благословом Епископа зворничко-тузланског Г. Фотија и школске 20/21. године - БЕСПЛАТАН УПИС

Удружење ликовних умјетника примијењених умјетности и дизајнера „ОДИГИТРИЈА“ Епархије зворничко-тузланске, лађа умјетничког стваралаштва, основана је 2006. године љубављу и несебичним залагањем свештеника Васе Ј. Поповића, њених наставника и ученика.

Развитку „Одигитрије“ свакако је допринијела и несебична помоћ њених пријатеља:

• Српска православна црквена општина Спомен-храма Светог мученика кнеза Лазара и свих светих мученика српских у Бијељини,
  • Слободанка и Слободан Ћурчић из Бијељине,
  • Висока школа - Академија Српске православне цркве за уметности и консервацију у Београду,
  • Православни богословски факултет „Свети Василије Острошки“ Универзитета у Источном Сарајеву,
  • ЗУ Специјалистички центар „КУЋА ЗДРАВЉА“ Бијељина.
У оквиру ''Одигитрије'', осим изучавања византијског иконописа, за ученике основношколског и средњошколског узраста омогућено је кроз КРЕАТИВНУ УМЈЕТНИЧКУ РАДИОНИЦУ изучавање и других видова ликовног изражавања, те припремна настава за упис на ликовне академије.

​Програми усавршавања:

- ШКОЛА ИКОНОПИСА (цртање и сликање икона)
- ШКОЛА КАЛИГРАФИЈЕ (умјетност лијепог писања)
- КРЕАТИВНА УМЈЕТНИЧКА РАДИОНИЦА (класично сликарство)

УМЈЕТНИЧКА ШКОЛА ОДИГИТРИЈА ИКОНОПИС