КОЖУХЕ: ПРОСЛАВА СВЕТОГ ИЛИЈЕ - ОСВЕЋЕЊЕ ЖИВОПИСА И ИКОНОСТАСА

Дана 02. августа када наша Света Црква прославља Светог пророка Илију у Кожухама код Добоја, у храму који је посећен овом Божијем пророку, служено је празнично вечерње богослужење.

Вечерњом службом началствовао је архијерејски намјесник добојски, протојереј-ставрофор Мирко Николић уз саслужење протојереја-ставрофора Јована Михајловића, игумана Павла (Тице) и ђакона Владе Мојевића.

Након вечерњег богослужења извршено је освећење фрескописа и иконостаса које је обавио, по благослову Епископа зворичко тузланског Фотија, архијерејски намјесник добојски протојереј-ставрофор Мирко Николић.

Након освећења услиједило је даривање Часног крста, црквених барјака и икона након чега је услиједио трократни опход око храма те освећење славског колача и жита који су за ову годину припремили овогодишњи кумови господин Борис Јеринић градоначелник Града Добоја и господин Дејан Старчевић.

У пастирској бесједи упућеној присутном вјерном народу отац Мирко Николић упутио је поздраве и благослов Преосвећеног епископа Фотија, а затим је говорио о значају Боговидца, чудотвораца и ревнитеља вјере Божје Светог пророка Илије.

Присутнима се обратио и свештеник ове парохије протојереј-ставрофор Мирко Јокић који се захвалио свима који су својим прилозима омогућили да овај храм у Кожухама засија у пуном сјају, те је такође најавио и нове радове на овом храму и на другим храмовима ове парохије.

ХРАМОВНА СЛАВА СЛАВА ХРАМА СВЕТИ ПРОРОК ИЛИЈА КОЖУХЕ ДОБОЈ БОРИС ЈЕРИНИЋ