САБОР АРХАНГЕЛА ГАВРИЛА И СЛАВА ХРАМА МУЧЕНИЦЕ НЕДЈЕЉЕ У БАРАМА

У недјељу  26. јула, парохија пиличка и вјерни народ су сходно насталим приликама због корона вируса скромно, али у истинској духовној радости и достојанству, молитвено прославили празник Св. арх. Гаврила и славу храма Св. мученице Недјеље у Барама, која се прославља увијек у задњу недјељу у јулу.

Св. Литургију служио је надлежни парох протонамјесник Дарко Б. Перић, те је након молитве поздравио је кумове овогодишњег славља и присутни народ  заблагодаривши им на доласку и посјетио их на свети лик и страдање Св. мученице Недјеље која је као и Св. арханђел Гаврило, као велики вјесник воље Божије, непоколебљиво следила Христу Господу не убојавши си никаквих страдања, и тако показала нама каква је права, чиста и неустрашива вјера.

По бесједи свештеника је обављена литија око храма и пререзан славски колач са кумовима славља, супружницима Савом и Драгицом Перић из Бара.

Своје кумство за наредну годину предали су  Милану Ракићу из Бара, у име његовог сина Чедомира Ракића који је ради у Италији и није могао доћи.

Након послужења славским колачем и житом ( прекадњом) уследила је славска трпеза љубави за све присутне- дар кумова славља.

У име Црквене општине и парохије пиличке кумовима су уручени скромни поклони као знак захвалности за сву помоћ и љубав коју су указали овом приликом нашој Цркви, са жељом да сви  чим прије дочекамо завршетак фрескописа и његово освећење, које је планирано за овогодишњу славу, а помјерено због тренутне епидемиолошке ситуације.

Овом приликом свима благодаримо на молитвеном учешћу у слављу и помоћи око организације, са молитвом да им свима Господ исто упише у добро дјело и узврати истинским добрима земље и неба.

привремени парох пилички
 протонамјесник Дарко Б. Перић