Доњи Брезик: Савиндан

На празник Светога Саве, у храму Христа Спаситеља у Доњем Брезику, служена је света Литургија и пререзан је славски колач, те извршен избор новога кума за 2019. годину. По завршетку молитвеног дијела, овогодишњи домаћин славља, господин Неђо Гајић са породицом, припремио је послужење за присутне вијернике и светосавце које је послужено испред храма. Кумство за наредну годину понио је Новица Брковић из Доњег Брезика .
У вечерњим сатима, на дан празника Светог Саве, служено је вечерње богослужење, након кога је услиједила приредба коју су припремили ученици Прве основне школе Брчко, Подручног одјељења Доњи Брезик, у част прославе Првог српског архиепископа, Светога Саве. По завршетку програма, учесницима и свој присутној дјеци, захвалио се старјешина храма протојереј Вујадин Станишић и подијелио је пакетиће које су и ове године као и претходиних, обезбиједили добротвори и црквена општина доњобрезичко и гредичка. Овом приликом захваљујемо се свим добротворима који су и ове године на лицима дјеце измамили радост и осмијехе.