УГЉЕВИК: ВАСКРСЕЊЕ ХРИСТОВО ЈЕ ВЈЕРА, НАДА И ПОБЈЕДА

Васкршња литургија служена је јутрос у угљевичкој Цркви Свете Петке Параскве

Литургију су служили протојереј-ставрофор Мићо Пајкановић, протојереј-ставрофор Милан Топић и ђакон Лазар Илић.

Пајкановић, који је старјешина храма поздравио је све са поруком да је највећи хришћански празник Васкрс, побједа живота над смрћу.

Начелник општине Угљевик Василије Перић присуствовао је Васкршњој литургији и честитао  свештенству и монаштву Српске православне цркве и  суграђанима који прослављају најродоснији хришћански празник-Васкрс.

"Нека празник Васкрсења Христовог ојача свјетлост духа светога и подстакне на човјекољубље у свима нама", истакао је Перић који је и замјеник предсједника Управног одбора Епархије зворничко-тузланске.

Перић је пожелио да празник над празницима подари снагу у очувању здравља свих појединаца, породица и друштва у цјелини.

"Драги Угљевичани упућујем вам најискренију честитку са жељом да Васкрс донесе у све наше домове љубав, вјеру и побједнички сјај, традиционалним поздравом Христос Васкрсе, Ваистину Васкрсе!", поручио је Перић.

Након литургије начелник Перић је како и налаже традиција лупао васкршња јаја са присутним свештеницима.

Младен Василић, општина Угљевик

COVID19 КОРОНА ВИРУС ПАНДЕМИЈА ВАСКРС УГЉЕВИК ВАСИЛИЈЕ ПЕРИЋ