Модрича: Светосавска академија

Свечано и величанствено како то и доликује највећем српском просветитељу и учитељу, прослављен је равноапостол Свети Сава у Модричи. Несвакидашњи призор и ове године у модричкој Дворани спортова, гдје је одржана светосавска приредба, освећен и преломљен славски колач, у присуству око 3000 људи. Након интонирања Светосавске химне, протонамјесник Никола Горановић обавио је обред освећења славског колача. Ученици ОШ ''Сутјеска'' из Модриче, као домаћини за ову годину извели су приредбу у част Светог Саве.
Традиционално,  двадесетшести пут, Српски културни центар Модрича и Културно-умјетничко друштво ''Модрича''  у сарадњи са Српском православном црквом и парохијама модричком, одржали су Академију у част Светог Саве. Након интонирања химни „Боже правде“ и „Ускликнимо с љубављу“, освећења и ломљења славског колача које је обавио протонамјесник Недељко Горановић, светосавску бесједу одржао је настојатељ манастира Пресвете Тројице у Подновљу, јеромонах Максим Илић. Чланови музичког друштва ''Исидор Бајић'' из Модриче и рецитаторске секције, представили су се публици. Као и сваки пут, Плава сала СКЦ Модрича била је премала да прими све који су дошли. На самом крају, начелник општине господин Младен Крекић, поздравио је све присутне, пожелио да се традиција не прекида, честитао Славу и уручио одликовања учесницима Светосавског ликовног и литерарног конкурса.  Да све протекне у радости празника, побринули су се чланови КУД-а ''Модрича''.
По одслуженим светим Литургијама уз пригодне рецитације и подјеле пакетића у свим модричким храмовима, Светосавска омладинска заједница Модрича, прославила је своју Славу. Координатор СОЗ-а Модрича јереј Горан Пањков у присуству свештенства модричких парохија и чланова СОЗ-а, обавио је освећење и ломљење славског колача након чега је услиједио славски ручак у просторијама Светосавско-парохијског дома у Модричи.
Јереј Горан Пањков