ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПОЗВАО ВЈЕРНИКЕ ДА СЕ ПРИЧЕШЋУЈУ

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански господин Фотије позвао је вјернике да долазе у храмове на молитве и причешћа, јер не треба да се плаше вируса корона.

Друге недеље Великога поста, која је посвећена успомени на светога Григорија Паламу, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански господин Фотије служио је свету архијерејску Литургију у саборном храму Рођења Пресвете Богородице у Зворнику.

Епископа је срдачно дочекао старјешина храма архијерејски намјесник зворнички, протојереј-ставрофор Видоје Лукић са осталом браћом свештеницима и вјерним народом.

Његовом Преосвештенству саслуживали су протојереј-ставрофор Видоје Лукић, протојереј-ставрофор Раде Тешић, протојереј-ставрофор Славенко Томић, протојереј Јован Максимовић, протођакон Славољуб Милошевић и ђакон Јован Ашћерић.

Преосвећени Владика је током свете Литургије поучио вјерни народ пригодном бесједом у којој се осврнуо на појаву новог корона вируса и рекао да је сада наша вјера на испиту и да је посриједи борба која показује докле смо стигли у вјери.

Према његовим ријечима, добро је долазити у храмове, Бог је јачи од сваке болести и искушења, јер када су кроз бурну историју биле епидемије и онда су људи долазили у цркву на молитву, исповиједајући се и причешћујући, без страха.

– Када дође неко зло или епидемија, треба сви да кажемо да је Бог наш моћнији од сваког зла и епидемије и идемо у цркву да се молимо и причестимо – рекао је Епископ Фотије.

Он је нагласио да треба долазити у цркве на Литургије и суботом и недјељом да се вјерни народ причешћује и спремно дочека славно Васкрсење Христово.

Према ријечима Епископа, људи су у Црној Гори изашли на Литије да кажу да постоје, да су с Богом и својим светињама, да немају страха и да бране православну вјеру и своје светиње.

Након богослужења, уприличена је трпеза љубави у крипти Саборног храма у Зворнику.

Истог дана Епископ је посјетио и Стари храм гдје га је старјешина храма протонамјесник Милош Зекановић упознао са радовима на обнови храма.

СРНА / Ђакон Јован Ашћерић