ЗВОРНИЧКО АРХИЈЕРЕЈСКО НАМЈЕСНИШТВО - БРАТСКИ САСТАНАК

У петак друге недеље Часног поста, 13. марта текуће године, а на дан успомене Преподобног Јована Касијана, свештенство Архијерејског намјесништва зворничког сабрало се на братски састанак, који је ове године одржан у храму Преображења Господњег у Трновици.

Литургијом Пређеосвећених дарова, началствовао је протојереј-ставрофор Видоје Лукић, архијерејски намјесник зворнички уз саслужење протојереја Драгана Негића, протонамјесника Милоша Зекановића и ђакона Јована Ашћерића.

На Литургији свештенство је приступило светој тајни исповијести коју је обавио протојереј Јован Максимовић, након чега се свештенство и присутни вјерни народ причестило. Поучном бесједом се присутнима обратио јереј Дарко Којунџић.

Послије свете Литургије одржан је радни дио братског састанка који је водио архијерејски намјесник зворнички, протојереј-ставрофор Видоје Лукић, у сали светосавско-парохијског дома.

Поднијети су извјештаји Епархијског пензионог фонда и Фонда солидарности, а разговарало се и о текућим питањима парохијске заједнице.

Братски састанак је завршен уз пригодну трпезу љубави  коју је припремио надлежни свештеник и домаћин, протојереј-ставрофор Драгиша Томић.

БРАТСКИ САСТАНАК АРХИЈЕРЕЈСКО НАМЈЕСНИШТВО ЗВОРНИЧКО ТРНОВИЦА