САВИНДАН У ДОЊЕМ БРЕЗИКУ

Празник Светог Саве у Доњем Брезику

Молитвом и пјесмама наше дјечице, свечано је прослављен родоначелник Српске Цркве Свети Сава.

Посебна радост била је у навечерје празника када је више од 70 ученика пјевало и рецитовало пјесме у част нашег великог Светитеља.

Присутне је у име Црквене општине доњобрезико-гредичке и у име свештенства поздравио старјешина храма протојереј-ставрофор Вујадин Станишић.

Након приредбе сва дјечица у храму су добила пакетиће.

На сам празник Светог Саве служена је Света Литургија у храму Христа Спаситеља. Велики број вјерника присутвовао је и узео учешћа у Литургији.

Извршен је чин благосиљања и резања славског колача, који  је преломљен са кумом славе господином професором доктором хаџи Миланом Томићем и његовом супругом Ружицом.

За наредну годину за кума је изабран брат Миле Мијатовић из Доњег Брезика.

Кум славе је за све присутне припремио трпезу љубави у светосавско-парохијском дому.

Такође, захваљујемо се и свим добротворима који су малишанима даривали пакетиће.