СВЕЧАНО ПРОСЛАВЉЕН СВЕТИ САВА СРПСКИ У ГАРЕВЦУ КОД МОДРИЧЕ

Прослава Светог Саве I Српског Архиепископа  у храму Свете Петке Параскеве у Гаревцу код Модриче почела је  светом  Литургијом коју је служио протонамјесник Недељко Горановић.
Свети храм је био испуњен до посљедњег мјеста.

Велику радост сабрању су  учинили  ђаци из ОШ “Сутјеска” у  Мјесној заједници Модрича 5, а која се налази на парохијама гаревачким.

Вјероучитељ, протонамјесник Никола Горановић, је са дјечијим хором пјевао на Литургији.

Послије заамвоне молитве о. Недељко преломио је Крсни хљеб који је, у славу Божију а у част Светог Саве Српског, припремио кум празника Јово Мишановић са својом породицом.

Кумство за идућу годину преузела је Гордана Јовић са својом породицом.

По завршетку Литургије о. Недељко је надахнутом бесједом говорио о значају Светог Саве за нас Србе на путу Христовом.

Након бесједе наступао је дјечији хор, а послије хора су биле светосавске рецитације и подјела светосавских пакетића за сву присутну дјецу.

На самом крају сви су изашли испред храма и послужили се богатим послужењем које су кумови данашње славе припремили.

Протонамјесник Никола Горановић